Prev

    District 30-2A cross country meet



    Here are the results from the District 30-2A cross country meet at Palacios on Wednesday.

    DISTRICT 30-2A CROSS COUNTRY MEET

    AT PALACIOS

    BOYS VARSITY

    1 Mancera, Jose Palacios Varsity 18:21.00 1

    2 Von Dohlen, John Goliad Varsity Boys 18:32.00 2

    3 Guerrero, Austen Goliad Varsity Boys 18:52.00 3

    4 Flores, Craig Palacios Varsity 19:02.00 4

    5 Pierre, Shane Aransas Pass Var 19:04.00 5

    6 Zamora, Marco Palacios Varsity 19:09.00 6

    7 Walker, Ryan Goliad Varsity Boys 19:13.00 7

    8 Galvan, Troy Aransas Pass Var 19:24.00 8

    9 Tillery, Scott Industrial Varsi 19:28.00 9

    10 Maraggia, Will Industrial Varsi 19:45.00 10

    11 Alkek, Quentin Goliad Varsity Boys 20:11.00 11

    12 Adams, Richard Industrial Varsi 20:17.00 12

    13 Kitterman, Josh Tidehaven Varsit 20:22.00 13

    14 Williams, William Industrial Varsi 20:43.00 14

    15 Moore, Cameron Edna Varsity Boys 20:48.00 15

    16 Mancera, Sergio Palacios Varsity 20:54.00 16

    17 Schneider, Jake Goliad Varsity Boys 20:56.00 17

    18 Hurtado, Guadalupe Palacios Varsity 21:04.00 18

    19 Nagel, Colton Industrial Varsi 21:06.00 19

    20 Price, Carson Edna Varsity Boys 21:08.00 20

    21 Sample, Zachary Edna Varsity Boys 21:47.00 21

    22 Reyes, Javier Bloomington Vars 21:50.00 22

    23 Mancera, Juan Palacios Varsity 21:53.00 23

    24 Keevar, Joshua Aransas Pass Var 21:55.00 24

    25 Cribb, Brandon Aransas Pass Var 21:55.00 25

    26 Sustaita, Rafael Tidehaven Varsit 22:09.00 26

    27 Evans, Tyler Aransas Pass Var 22:21.00 27

    28 Billo, William Goliad Varsity Boys 22:30.00 28

    29 Cheek, Randall Tidehaven Varsit 22:38.00 29

    30 Espinoza, Juan Tidehaven Varsit 22:54.00 30

    31 Moore, Kenny Refugio Varsity 23:06.00

    32 Dodge, Buster Refugio Varsity 23:11.00

    33 Silva, Daniel Edna Varsity Boys 24:07.00 31

    34 Galvez, Matthew Tidehaven Varsit 24:12.00 32

    35 Valenzuela, Jason Bloomington Vars 24:16.00 33

    36 Gonzales, Pablo Industrial Varsi 24:25.00 34

    37 Maldonado, Anthony Goliad Varsity Boys 24:30.00 35

    38 Wallace, Devin Bloomington Vars 24:32.00 36

    39 White, Matthew Edna Varsity Boys 24:37.00 37

    40 Aguirre, Jose Bloomington Vars 24:39.00 38

    41 Bitterly, Jared Edna Varsity Boys 24:52.00 39

    42 Muncrief, Jacob Industrial Varsi 25:14.00 40

    43 Andrade, Victor Bloomington Vars 25:29.00 41

    44 Enriquez, Alfonso Bloomington Vars 25:30.00 42

    45 Ramirez, Daniel Aransas Pass Var 26:07.00 43

    46 Harris, Paul Aransas Pass Var 26:09.00 44

    47 Kirk, Quintin Edna Varsity Boys 26:13.00 45

    48 Cantu, Josh Bloomington Vars 28:36.00 46

    BOYS TEAM RESULTS

    1 Goliad Varsity Boys

    Total Time: 1:37:44.00

    Average: 19:32.80

    2 Palacios Varsity Boys

    Total Time: 1:38:30.00

    Average: 19:42.00

    3 Industrial Varsity Boys

    Total Time: 1:41:19.00

    Average: 20:15.80

    4 Aransas Pass Varsity Boys

    Total Time: 1:44:39.00

    Average: 20:55.80

    5 Edna Varsity Boys

    Total Time: 1:52:27.00

    Average: 22:29.40

    6 Tidehaven Varsity Boys

    Total Time: 1:52:15.00

    Average: 22:27.00

    7 Bloomington Varsity Boys

    Total Time: 2:00:46.00

    Average: 24:09.20

    GIRLS VARSITY

    1 High, Courtney Industrial Varsi 12:52.00 1

    2 High, Cassidy Industrial Varsi 13:30.00 2

    3 Guillen, Estefania Palacios Varsity 13:49.00 3

    4 Strauss, Katlyn Industrial Varsi 14:24.00 4

    5 Coscetti, Alexandra Refugio Varsity 14:29.00 5

    6 Aparicio, Madeline Palacios Varsity 14:41.00 6

    7 Henson, Hanna Goliad Varsity G 14:47.00 7

    8 Mancera, Carmen Palacios Varsity 14:52.00 8

    9 Trevino, Selene Bloomington Vars 14:53.00 9

    10 Stindt, Kadie Industrial Varsi 14:55.00 10

    11 Aranda, Aimee Refugio Varsity 15:07.00 11

    12 Emiliano, Sabrina Industrial Varsi 15:08.00 12

    13 Garza, Danielle Goliad Varsity G 15:14.00 13

    14 Jones, Denise Goliad Varsity G 15:29.00 14

    15 Davis, Harley Industrial Varsi 15:40.00 15

    16 Ortiz, Dhalia Edna Varsity Girls 15:51.00

    17 Grudzieski, Kaylynn Edna Varsity Girls 15:56.00

    18 Reyna, Marla Goliad Varsity G 15:58.00 16

    19 Pence, Bailey Tidehaven Varsit 16:10.00 17

    20 Jeanneret, Morgan Goliad Varsity G 16:12.00 18

    21 Posada, Alexandra Bloomington Vars 16:17.00 19

    22 Kolodziejc, Elizabeth Industrial Varsi 16:18.00 20

    23 Villa, Dulce Bloomington Vars 16:32.00 21

    24 Dipasca, Samantha Palacios Varsity 16:42.00 22

    25 Broussard, Chelcy Tidehaven Varsit 16:48.00 23

    26 Durio, Kylie Palacios Varsity 16:54.00 24

    27 Leach, Kelsy Tidehaven Varsit 16:58.00 25

    28 Kocian, Kelsey Goliad Varsity G 17:03.00 26

    29 Shay, Abigail Refugio Varsity 17:20.00 27

    30 Flores, Briana Goliad Varsity G 17:23.00 28

    31 Sides, Reagan Tidehaven Varsit 17:25.00 29

    32 Vasquez, Jessica Refugio Varsity 17:37.00 30

    33 Garcia, Sabrina Palacios Varsity 17:39.00 31

    34 Gonzalez, Jackie Refugio Varsity 17:52.00 32

    35 Valezuela, Anjelica Bloomington Vars 18:11.00 33

    36 Aguirre, Kenia Bloomington Vars 18:16.00 34

    37 Mitchell, Mariah Tidehaven Varsit 19:36.00 35

    38 Perez, Kimberly Palacios Varsity 20:54.00 36

    39 Nolton, Reiona Tidehaven Varsit 21:58.00 37

    GIRLS TEAM RESULTS

    1 Industrial Varsity Girls

    Total Time: 1:10:49.00

    Average: 14:09.80

    2 Palacios Varsity Girls

    Total Time: 1:16:58.00

    Average: 15:23.60

    3 Goliad Varsity Girls

    Total Time: 1:17:40.00

    Average: 15:32.00

    4 Refugio Varsity Girls

    Total Time: 1:22:25.00

    Average: 16:29.00

    5 Bloomington Varsity Girls

    Total Time: 1:24:09.00

    Average: 16:49.80

    6 Tidehaven Varsity Girls

    Total Time: 1:26:57.00

    Average: 17:23.40



    Community Eventsadd